הרשו לנו להכיר לכם את האפליקציה החדשה שתאפשר לכם, החולים במחלות מעי דלקתיות, לשתף את הרופא המטפל, במהלך ביקורים במרפאה או בבית, במידע עדכני אודות מצב המחלה ובכך לשפר את הטיפול ולייעל את הביקור אצל הרופא.

האפליקציה הנקראת IBD DISK ומושקת בימים אלה בשיתוף העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס,
כדי לסייע לחולים בהתמודדות עם המעקב אחר המחלה, הבנת התסמינים ושיקופם לרופא המטפל בקלות וביעילות.

ההתמודדות עם התסמינים במחלות מעי דלקתיות היא לא פשוטה, לכל אחד ואחת מאיתנו תסמינים אחרים שמשפיעים על המחלה ועלינו בצורה שונה, והתסמינים האלה יכולים להשתנות מדיי יום. המעקב אחר התסמינים גם הוא לא קל, אבל מה שאף יותר מסובך – הוא השיקוף של התסמינים לרופא המטפל שלנו.

אנחנו מחכים לתור זמן רב, יושבים בחדר ההמתנה ונכנסים לחדר הטיפול ויש לנו זמן קצוב לספר איך אנחנו מרגישים ומה עובר עלינו בימים אלה. לפעמים המילים מתבלבלות, לפעמים אנחנו שוכחים את כל מה שרצינו ולהגיד, ולפעמים פשוט לא בא לנו להזכיר את הדברים הללו בקול, אפילו שהדיבור עליהם יעזור לנו מאוד.

ובדיוק כדי לייעל את הביקור אצל הרופא, נוצרה אפליקציית IBD DISK:

הכירו את אפליקציית IBD DISK לחולי קרוהן וקוליטיס כיבית!

אז מה היא האפליקציה הזאת?

IBD DISK הינו כלי ויזואלי לשימוש עצמי להערכה ומעקב אחר התסמינים של מחלת המעי הדלקתית שלנו. זוהי התאמה מקוצרת ומותאמת למטופל, של מפתח תסמינים בעל תיקוף, מבוסס מחקרית, להערכת מוגבלויות הקשורות למחלת מעי דלקתית (IBD-DI).

לאחר מחקר מעמיק של 4 שנים, 30 רופאים שמטפלים במטופלים במחלות מעי דלקתיות חיברו את כל נקודות הכאב והתסכול של המטופלים שנחשפו אליהם בקליניקות שלהם, ומתוך חומר הגלם הזה הם זיקקו את 10 התחומים המשמעותיים ביותר שמשפיעים על חולים.

השימוש באפליקציה יכול להתבצע במהלך ביקורים במרפאה או בבית, וניתנת האפשרות לשתף את התוצאות עם הרופא באופן מאובטח. האפליקציה זמינה לשימוש בכל העולם, ועד כה נכנסה לשימוש בבלגיה, קנדה, גרמניה ואנגליה.

האפליקציה מורכבת משאלון עצמי, המאפשר להעריך את המוגבלות שגורמת המחלה כדי לשפר את איכות חיינו. על פי תשובות השאלון, ניתן לראות כיצד נטל המחלה משתנה לאורך זמן ומהי ההשפעה של כל תסמין במחלה על חיי היום-יום, וביחד עם הרופא ניתן למצוא את הדרך הטובה ביותר לטפל במצב. האפליקציה מאפשרת לנהל טוב יותר את המחלה על ידי עמידה ביעדים ודיון בסוגיות הקשורות למחלה עם הרופא.

כל התוצאות מתורגמות לכדי גלגל ויזואלי, אשר יעזור לכם לקחת אחריות לניהול המחלה. זהו כלי דיגיטלי פשוט (אפליקציה), מהיר ויעיל, שיעזור לנו להעריך את השפעת המחלה ולשקף לרופא – ובכך לסייע לרופא לנהל את הטיפול במחלה שלנו – יחד איתנו.

איך מתחילים?

מורידים אפליקציה פשוטה בחנויות האפליקציות, משקיעים כ-3 דקות לפני הביקור אצל רופא הגסטרו שלכם – ולוקחים אחריות על ניהול המחלה שלכם.

ניתן להוריד את האפליקציות כאן

להורדת אפליקציית IBD DISK מאפל סטור
להורדת אפליקציית IBD DISK מגוגל פליי