העמותה לתמיכה בחולי קרוהן
וקוליטיס כיבית בישראל

משה אשל

בדיקת קלפרוקטין ביתית באפליקציה!

מכון הגסטרו בבית חולים שיבא משיק שירות חדש וחדשני, בדיקה ביתית למדד דלקת בצואה, קלפרוטקטין, באמצעות אפליקציה במכשיר הנייד. הבדיקה מספקת תוצאה מידית המשודרת ישירות אלייך ולרופא המטפל ומבוצעת בנוחיות בביתך תוך ליווי צמוד ותמיכה טכנית! צור/י קשר עוד היום עם ד”ר בלה אונגר וגב’ לימור זלינגר במכון גסטרו שיבא לקבלת פרטים נוספים טלפון: 03-5307072

למחקר המלא »
העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית בישראל

דרושים/ות מתנדבים/ות למחקר רפואי בנושא: השפעת תוסף מיקוביוטיקה

מתנדבים למחקר: השפעת תוסף מיקוביוטיקה על סימפטומים גסטרואינטסטינאליים של חולי מחלות מעי דלקתיות דרושים/ות מתנדבים/ות למחקר רפואי שמטרתו לבדוק השפעת תוסף פטריות מרפא על תסמיני מחלות מעי דלקתיות. אוכלוסיית המחקר: חולי קרוהן או קוליטיס בגילאי 80-18 ,המטופלים בתרופות קבועות מזה 3 חודשים אך ממשיכים לסבול מתסמיני המחלה לפרטים נוספים והרשמה

למחקר המלא »
העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית בישראל

מחקר קליני להערכת היעילות והבטיחות של תרופת מחקר במטופלים עם קוליטיס

בימים אלה מתקיים מחקר קליני בחמישה מרכזים רפואיים בארץ. מטרת ניסוי זה, היא לבדוק את הבטיחות והיעילות של תרופת המחקר כאמצעי להפחתת הדלקת במערכת העיכול ולהביא לתגובה קלינית או הפוגה אצל מטופלים עם דלקת כיבית פעילה של המעי הגס בדרגה בינונית עד חמורה.

למחקר המלא »
העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית בישראל

השתלת צואה כטיפול במחלות מעי דלקתיות / דר’ בתיה וייס

חשיבותם של חיידקי המעי לבריאות האם ידועה זה מכבר. במערכת העיכול קיימים פי 10 חיידקים מאשר תאים בגוף. לחיידקים תפקידים רבים: שמירה מפני התיישבות חיידקים מחוללי מחלות, שמירה על שלמות המעי, ויסות של מערכת החיסון. מהבנה זו נבעה המחשבה על טיפול במחלות בעזרת העברת צואה מאדם בריא למעי של אדם חולה, טיפול שדווח כבר בסין העתיקה במאה ה 16.

למחקר המלא »
העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית בישראל

מחקר חדש בתחום היצרויות של המעי במחלת קרוהן

לאחרונה פורסם ב IBD-NEWS-TODAY ניסוי של צוות חוקרים מקליפורניה שמצא כי חלבון מסוים יכול לגרום לתהליך הפיך של הפיברוזיס (התעבות והצטלקות עקב גדילה של רקמות) הנוצרת במעי בקרב חולים במחלת קרוהן. ידוע כי חולים רבים במחלת קרוהן יעברו במהלך חייהם ניתוח עקב פיברוזיס של המעי. לאחרונה, מחקרים מצאו כי טיפולים ביולוגיים מסויימים (עם anti-TNFα) עשויים לעזור בהפחתת הדלקת אך לא מסוגלים להביא להפיכות התופעה.

למחקר המלא »

איך אתם יכולים לעמותה?